top of page
kenevir yetiştiriciliği

FAALİYET

2019 yılında kurulan Kenevir Anonim Şirketi, Samsun’da toplamda 2250 dönüm arazi üzerinde açık ve kapalı alanlarda kenevir bitkisinin üretilmesi ve tıbbi maksatlı olarak işlenmesi, uluslararası standartlarda ilaç sanayisine yönelik üretim ile ilgili teknolojinin Türkiye’ye transfer edilmesi, bu maksatla üretilecek yerli tohumların adaptasyonu ve ilaç içerikli muhtelif ürünlerin yurtiçi ve yurtdışında pazarlanması konusunda çalışmalar yapmakta ve Türkiye’de yapılan akademik çalışmalara bilgi ve sermaye konusunda destek olmaktadır.

TARIM

Tarımsal üretimde İtalya ve Kanada menşeli ithal, yüksek CBD ve Türkiye' de kabul edilen yasal limit olan %0.3'den düşük THC yoğunluğuna sahip tohumlar kullanılmaktadır. Tohumlar önce ısı, nem ve hava akışı kontrollü seralarda belirli bir olgunluğa gelinceğe kadar fidelenmekte ve sonrasında gerekli kök gelişimini gösterdiklerinde araziye aktarılarak gelişimlerine burada devam etmeleri sağlanmaktadır. Türkiye'de bulunan yerli kenevir tohumları yalnız endüstriyel kenevir cinsleri için bulunabilmekte olup yüksek CBD'li yerli tohumların geliştirilmesi ve bölgeye adaptasyonu da devam eden projelerimiz arasında yer almaktadır.

Kenevir Serası
Kenevir üretimi

GÜVENLİK

Kenevir üretiminde en çok dikkat edilmesi gereken konuların başında güvenlik gelmektedir. Tarım arazisine dışarıdan her türlü canlı girişinin engellenmesi, hasat zamanına kadar kenevir bitkilerin düzgün gelişimi ve üretimin güvenliği için büyük önem arz etmektedir. Bu sebepten tüm Kenevir A.Ş. arazileri hem güvenlik çiti sistemi hem de güvenlik görevlileri tarafından 24 saat kontrol altında tutulmaktadır.

bottom of page